קורס שנתי: חמלה – מהבודהיזם ועד להתערבויות פסיכולוגיות עכשוויות: מיומנויות והעמקה לאנשי טיפול | ד"ר רוני ברגר ומתי ליבליך

20 מפגשים בימי חמישי, 10:00-13:00 לפרטים והרשמה מוקדמת ל2018-2019
03-5495149 מרכז גוף נפש
hands green

"אם תרצו שהאחר יהיה מאושר, תרגלו חמלה. אם אתם תרצו להיות מאושרים, תרגלו חמלה" הדלאי למה.

חמלה (compassion), אחד מאבני היסוד של הבודהיזם, הפכה בשנים האחרונות להיות חלק בלתי נפרד מהתהליך הטיפולי של מספר לא מובטל של גישות פסיכולוגיות עכשוויות. מחקרים הצביעו על קשרים מרתקים בין תהליכים של ביקורת עצמית ובושה ובין חמלה-עצמית וכי טיפוח חמלה עצמית משפרת את הוויסות הרגשי ואת הרווחה הנפשית של מטפלים ומטופלים.

 

קורס שנתי ייחודי זה יציע הכרות חווייתית, תיאורטית ויישומית עם המושג של חמלה הן בגישה הבודהיסטית והן בגישות הפסיכולוגיסטיות. בין היתר, נציג בקורס כיצד נתפס המושג של חמלה בגישות כמו "השלמה ומחויבות" (ACT),"טיפול התנהגותי דיאלקטי" (DBT), "טיפול מבוסס חמלה" (CFT) וחמלה-עצמית מבוססת מיינדפולנס (MSC), כמו גם מהן חלק מהטכניקות הטיפוליות המבוססות על חמלה שמציעות גישות אלו.

 

הקורס מתאים למטפלים הפתוחים לתהליך אישי הכרוך במושג של חמלה ובלימוד מיומנויות של שימוש בחמלה כמרכיב בתהליך הטיפולי. יש עדיפות למטפלים בעלי רקע בתירגול מדיטציה או למטפלים שלמדו קורסים בנושא של בודהיזם ומיינדפולנס. ההרשמה לקורס תאושר בשיחה אישית עם המנחים.

להרשמה ופרטים: 03-5495149

hands green

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *